راهنمای مجموعه نرم افزارهای یکتاوب

 


راهنمای آموزش و رفع اشکال | راه‌اندازی اولیه | راهنمای جامع برنامه | فهرست ابزارهای مدیریت | راهنمای الفبایی | مقالات متنوع

جستجو در راهنما | فهرست فایل ها | پرسش‌های متداول | تالار گفتگو | ارسال پیشنهادها و اشکالات | برگشت به پایگاه


 

فهرست آخرین تغییرات برنامه

 

 

# داوری

نسخه 2898 تاریخ 1395/3/5 : تقویت بخش فهرست و آمار داوران

بخش فهرست و آمار داوران با افزودن پیوندهای مدیریتی برای مشاهده آمار داوری ها، حذف دسترسی و تنظیم گواهی (امتیاز) داوری تقویت شد. همچنین زیرمنوی جدیدی با پیوند به این بخش در منوهای بخش داوری اضافه شد.
درخواست شده توسط: IJMCM - آقاجانپور

# داوری

نسخه 2897 تاریخ 1395/3/3 : جایگزینی کدهای مفهومی به جای کدهای قبلی داوری

در تمام بخش های داوری مقالات/پروژه ها، کدهای مفهومی جایگزین کدهای قبلی داوری شدند. کدهای جدید از ترکیب کد داور، شماره ترتیبی مقاله و ترتیب داوری هر مقاله ساخته می شوند و برای ارجاع مناسب تر هستند. اصلاحات نمایش مناسب کدها و مقالات در صفحه داور نیز انجام شد.
درخواست شده توسط: مجله مطالعات ناتوانی - موسوی خطاط

# عمومی

نسخه 2896 تاریخ 1395/3/2 : اطلاعیه شماره دو: انتقال سایت های باقیمانده روی سرور جدید

همانطور که در اطلاعیه هفته قبل اطلاع رسانی شد، تمام سایت های روی سرور 185.83.208.250 به سرور 185.88.153.71 به میزبانی شرکت برتینا انتقال داده شده اند. با توجه به افزایش سرعت سایت ها پس از انتقال به سرورهای برتینا و نیز پشتیبانی 24 ساعته واقعی، تمام پایگاه های باقیمانده روی سرورهای شرکت میزبان (185.83.208.180 و 185.83.208.202) بر روی سرورهای جدید منتقل خواهند شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اقداماتی که باید انجام دهید، اینجا را کلیک کنید .

# نشریه

نسخه 2896 تاریخ 1395/3/2 : توصیه های شرکت یکتاوب برای بهبود وضعیت پایگاه های نشریات

از ابتدای سال 1395 کار بررسی و پایش پایگاه های نشریات آغاز شده است و تا به حال گزارش وضعیت و اشکالات پایگاه برای مدیران تعداد زیادی از پایگاه ها ارسال شده است. در این راستا برخی توصیه های عمومی که با بررسی وضعیت پایگاه ها به دست آمده است به صورت توصیه های شرکت یکتاوب برای بهبود وضعیت پایگاه های نشریات در پایگاه شرکت منتشر شده اند.
درخواست شده توسط: شرکت یکتاوب

# مقاله

نسخه 2895 تاریخ 1395/3/2 : صدور فاکتور مجزا برای هر مجموعه پرداخت

در صفحه صورتحساب کاربران، در زیر هر پرداخت انجام شده، گزینه "مشاهده و چاپ فاکتور" اضافه شد. به این ترتیب کاربرانی که هزینه برای ثبت نام، شرکت در کارگاه، بررسی یا چاپ مقالات پرداخت می کنند، می توانند هر فاکتور را جداگانه با جزییات کامل پرینت بگیرند. در صورت مشاهده فاکتورهای مربوط به مقالات، کدها و عناوین مقالات نیز در این فاکتور ذکر می شود.
درخواست شده توسط: زیست شناسی میکروارگانیسم‌ها - رحیم-سلمانی

# نشریه

نسخه 2892 تاریخ 1395/3/2 : حذف عبارات فارسی و انگلیسی از ابتدای چکیده به زبان دیگر

با توجه به امکان تنظیم عبارات جایگزین در بخش تنظیمات ویژه نشریه، عبارات فارسی و انگلیسی که قبل از چکیده به صورت خودکار اضافه می شد حذف شد. اگر گزینه "چکیده به زبان دیگر" را در بخش تنظیمات ویژه نشریه فعال کرده بودید، لطفا این بخش را بررسی کنید.
درخواست شده توسط: پژوهشنامه زبان و ادبیات روسی

# نشریه

نسخه 2891 تاریخ 1395/3/1 : امکان پنهان کردن پیوند دریافت فایل مقالات فراهم شد

در بخش مدیریت نسخه های نشریه، امکان پنهان کردن پیوند دریافت فایل مقالات فراهم شد. این امکان به ویژه برای عدم دسترسی کاربران به فایل های مقالات منتشر شده در نسخه های پیش از انتشار کاربرد دارد.
درخواست شده توسط: مجله دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران

# عمومی

نسخه 2890 تاریخ 1395/3/1 : امکان تعریف کادرهای اضافی دریافت اطلاعات در مرحله دوم ارسال مقاله/طرح/اثر

امکان تعریف کادرهای اضافی دریافت اطلاعات در مرحله دوم ارسال مقاله/طرح/اثر اضافه شد. برای فعال کردن و تنظیم گزینه های این کادرها به بخش تنظیمات ویژه مقالات مراجعه کنید.
درخواست شده توسط: جشنواره بین المللی فارابی - فاطمی

# عمومی

نسخه 2889 تاریخ 1395/2/31 : امکان ارسال رمز عبور کاربران در هنگام ویرایش مشخصات کاربری

امکان ارسال رمز عبور کاربران در هنگام ویرایش مشخصات کاربری فراهم شد. برای استفاده از این امکان از بخش مدیریت کاربران استفاده نمایید.
درخواست شده توسط: انجمن اقتصاد کشاورزی ایران - شکری

# عمومی

نسخه 2886 تاریخ 1395/2/25 : امکان تغییر مسیر بررسی طرح های پژوهشی

در سامانه مدیریت طرح های پژوهشی، امکان تغییر مسیر بررسی طرح های پژوهشی فراهم شد. برای این منظور می توانید وارد پرونده طرح شده و از بخش مشخصات طرح برای تغییر مسیر اقدام کنید.
درخواست شده توسط: دانشگاه علوم پزشکی لرستان - دادستانی

# عمومی

نسخه 2885 تاریخ 1395/2/25 : امکان اضافه کردن مدیر عمومی برای تمام پایگاه های تحت پوشش شرکت

امکان اضافه کردن مدیر عمومی برای تمام پایگاه های تحت پوشش شرکت فراهم شد. به این ترتیب دانشگاه هایی که چند سایت نشریه و همایش و ... از یکتاوب خریداری کرده اند می توانند با یک نام کاربری و رمز عبور واحد به همه آنها دسترسی داشته باشند. در ضمن این اکانت تاثیری بر مشاهده شدن مقالات و داوری ها و ... نخواهد داشت و تداخلی در کار مدیر پایگاه ایجاد نخواهد کرد.
درخواست شده توسط: نشریات دانشگاه اصفهان - سید صالحی

# مقاله

نسخه 2883 تاریخ 1395/2/24 : تقویت بخش فایل های پیوست در پرونده مقالات

بخش مدیریت فایل های پیوست در پرونده مقالات توسعه یافت. امکان اضافه کردن توصیف فارسی و انگلیسی به صورت مجزا برای هر فایل، امکان ایجاد دسترسی برای عوامل بررسی، امکان انتشار فایل های ضمیمه خاص برای مقالات (مثل چکیده های اضافی، پادکست، ویدئو و پرسشنامه)، امکان تنظیم دسترسی ها هنگام فراگذاری فایل ها، بهسازی نمایش پیوندها در صفحه مقاله منتشر شده و امکان ویرایش فایلهای پیوست از امکانات این بخش است.

# عمومی

نسخه 2880 تاریخ 1395/2/19 : رفع اشکال نمایش منوهای قالب مدرن در موبایل

اشکال نمایش برخی منوهای قالب مدرن در موبایل و تبلت برطرف شد.
درخواست شده توسط: نشریه تعلیم و تربیت استثنایی - ایمانی مهر

# مقاله

نسخه 2877 تاریخ 1395/2/18 : امکان درج خودکار تاریخ های پذیرش، رد و انتشار مقاله / پروژه در ایمیل ها

امکان درج خودکار تاریخ های پذیرش، رد و انتشار مقاله در ایمیل های ارسالی برای مقالات / پروژه ها فراهم شد. این متغیر ها به صورت جداگانه برای فارسی و انگلیسی توسعه یافته اند و در راهنمای ویرایش متن نامه‌های ارسالی در دسترس هستند.

به صورت خلاصه تاریخ های فارسی را به صورت های __ACCEPT_DATE_FA__ ، __REJECT_DATE_FA__ و __PUBLISH_DATE_FA__ و تاریخ های میلادی را به صورت های __ACCEPT_DATE_EN__ ، __REJECT_DATE_EN__ و __PUBLISH_DATE_EN__ می توانید در نامه های مقالات یا پروژه ها وارد کنید.

# نشریه

نسخه 2877 تاریخ 1395/2/18 : اضافه شدن پیوندهای راهنما در بخش های ورود منابع و پیوند دادن کلمات کلیدی

برای تسهیل کار ایجاد پیوند مقالات درج شده در منابع به بانکهای اطلاعاتی و نیز پیوند دادن کلمات کلیدی به Mesh و Emtree، نمونه پیوندهای راهنما در بخش های ورود منابع و پیوند دادن کلمات کلیدی اضافه شد. برای مشاهده این راهنما ها کافی است وارد پرونده یک مقاله شوید و از بخش بالای پرونده (بخش مدیریت) به بخش های مربوطه وارد شوید.

# عمومی

نسخه 2877 تاریخ 1395/2/18 : رفع اشکال نمایش توضیح برای درخواست های پرداخت از کاربر

 اشکال نمایش توضیح برای درخواست های پرداخت از کاربر برطرف شد. به این ترتیب اگر در بخش تنظیم صورتحساب و روش پرداخت کاربران برای یک کاربر درخواست پرداخت سفارشی اضافه کنید، در صورتحساب همراه با توضیح مشاهده خواهد کرد.

# عمومی

نسخه 2875 تاریخ 1395/2/18 : تقویت بخش مدیریت آلبوم‌ تصاویر و اسلایدشو

امکانات بخش آلبوم تصاویر توسعه داده شد و امکان افزودن تصویر محو (واترمارک) و نیز امکان ایجاد دسترسی مدیریتی برای این بخش فراهم شد. راهنمایی برای ایجاد اسلایدشو نیز در بالای این بخش اضافه شد. همچنین با تنظیمات جدید، توضیحات نوشته شده برای آلبوم در بالای صفحه آلبوم ظاهر خواهند شد.
درخواست شده توسط: سازمان فضایی ایران

# عمومی

نسخه 2875 تاریخ 1395/2/17 : تسهیل و تقویت بخش فروش برخط مقالات

در بخش فروش برخط مقالات امکان فروش مقالات با ارایه پیوند دریافت مقالات و نیز ارسال فایل مقالات به ایمیل مشتریان فراهم شد. نمونه گزارش ارایه شده به کاربر را در این تصویر بررسی کنید.# عمومی

نسخه 2873 تاریخ 1395/2/14 : دسته بندی و تسهیل تنظیمات در بخش های مختلف برنامه

با توجه به آغاز پروژه تسهیل و ساده سازی بخش مدیریت، فرم های تنظیمات در بخش های تنظیمات مقالات، تنظیمات ثبت نام و نیز تنظیمات پرداخت الکترونیک به صورت منظم دسته بندی شدند. امیدواریم با این دسته بندی، کار تنظیمات این بخش ها ساده تر انجام شود. (این تنظیم اشکالی داشت که برطرف شد. لطفا بررسی کنید.)

# نشریه

نسخه 2870 تاریخ 1395/2/14 : رفع اشکال دانلود فایل های PDF در مرورگر IE

در بروزرسانی امروز صبح، تنظیمی انجام شده بود که مقالات به جای دانلود، مستقیما در مروگر نمایش داده شوند. متاسفانه اشکالی در برخی نسخه های IE برای مشاهده فایل های PDF وجود داشت که برطرف شد.
درخواست شده توسط: نشریات دانشگاه اصفهان - رحیم-سلمانی

# عمومی

نسخه 2870 تاریخ 1395/2/14 : تنظیم ویرایشگر جدید برای همه محیط ها به صورت پیش فرض

با توجه به امکانات و برتری های زیاد ویرایشگر جدید برنامه، این ویرایشگر در تمام بخش ها به صورت پیش فرض تنظیم شد. ویرایشگر قبلی به تدریج از برنامه حذف خواهد شد.

# نشریه

نسخه 2869 تاریخ 1395/2/14 : اصلاح بنیادی در نشانی دهی مقالات و فایل های PDF

با هدف تسهیل نشانی دهی صفحات و فایل های مقالات و افزایش ضریب نمایه سازی مقالات در گوگل اسکالر، نشانی جدیدی برای مقالات تنظیم شد. این نشانی که بر اساس آی دی مقالات عمل می کند و پسوند html یا pdf دارد برای ایجاد نشانی مناسب تر است. نشانی های مستقیم برای جلد و نسخه ها نیز ایجاد شده اند. (البته نشانی های قبلی مقالات همچنان معتبر خواهند بود)

با توجه به اشکال گوگل اسکالر در نمایه سازی مقالات از طریق متاتگها و نشانی مستقیم مقالات،  و نیز ضرورت ارسال نشانی مقالات به صورت PDF، لازم است یکبار نشانی های جدید مقالات خود را با کمک دستیار ثبت مقالات در گوگل اسکالر در این پایگاه ثبت کنید.

نمونه نشانی های جدید را نیز از طریق همین دستیار بررسی کنید.# عمومی

نسخه 2868 تاریخ 1395/2/13 : ایجاد امکان فراگذاری مستقیم فایل در بخش مدیریت پروژه های تحقیقاتی

ذر سامانه داده های پژوهشی، امکان فراگذاری مستقیم فایل پروژه، در بخش مدیریت پروژه های تحقیقاتی فراهم شد.
درخواست شده توسط: سازمان آب و برق خوزستان - کرم زاده

# نشریه

نسخه 2866 تاریخ 1395/2/12 : دستیار ثبت نشریه در گوگل اسکالر طراحی شد

با هدف تسهیل کار نمایه سازی مقالات در گوگل اسکالر و با توجه به اهمیت این معیار در رتبه بندی پایگاه ها، دستیار ثبت نشریه در گوگل اسکالر طراحی شد. این ابزار اطلاعات لازم برای تکمیل فرم های ثبت پایگاه در گوگل اسکالر را فراهم می کند. برای استفاده از این ابزار از منوهای بخش مدیریت، منوی ابزارهای XML مقالات نشریه و زیرمنوی دستیار ثبت نشریه در گوگل اسکالر را بررسی کنید.

# عمومی

نسخه 2863 تاریخ 1395/2/10 : اضافه شدن لینک خطازدای هوشمند برنامه به بالای بخش مدیریت پایگاه

 لینک خطازدای هوشمند برنامه به بالای بخش مدیریت پایگاه اضافه شد. این ابزار بخش های مختلف برنامه را بررسی کرده و مشکلات احتمالی مربوط به تنظیمات پایگاه را گزارش می دهد. برای استفاده از این امکان، در بخش مدیریت، بخش بالا و سمت چپ پانل مدیریت را بررسی کنید.

# عمومی

نسخه 2863 تاریخ 1395/2/9 : اصلاح خودکار فوتر سایت های مجهز به قالب های مدرن

متن کپی رایت در فوتر سایت های مجهز به قالب های مدرن به صورت خودکار و متناسب با عنوان و نشانی پایگاه اصلاح شد. برای مشاهده نمونه سایت های مجهز به قالب مدرن http://tumj.tums.ac.ir (نشریه) و http://www.isiaonline.org (انجمن) و http://www.miciran.ir (همایش) را بررسی نمایید.

# نشریه

نسخه 2862 تاریخ 1395/2/9 : امکان دریافت فایل اکسل ویژه DOI برای هر شماره نشریه

امکان دریافت فایل اکسل ویژه DOI برای هر شماره نشریه فراهم شد. این فایل باید هنگام خرید کدهای DOI برای تعیین مشخصات مقالات ارایه شود. برای استفاده از این امکان به بخش مدیریت نسخه های نشریه مراجعه نمایید.

# عمومی

نسخه 2860 تاریخ 1395/2/8 : امکان تبدیل اعداد توسط ابزار تولید کدهای HTML

امکان تبدیل اعداد (به صورت فارسی، عربی یا انگلیسی) توسط ابزار تولید کدهای HTML فراهم شد.
درخواست شده توسط: فصلنامه زیست‌شناسی گیاهی ایران - فریبا هادیان

# نشریه

نسخه 2860 تاریخ 1395/2/7 : راه‌اندازی دپارتمان خدمات اجرایی و نمایه‌سازی

با توجه به درخواست‌های روزافزون نشریات برای ورود به نمایه‌های معتبر بین‌المللی و همچنین بهره‌مندی از خدمات حرفه‌ای مدیریت نشریات، شرکت یکتاوب اقدام به راه‌اندازی دپارتمان خدمات اجرایی و نمایه‌سازی نموده است و از این پس کلیه خدمات در این زمینه بدون واسطه از طریق شرکت یکتاوب ارایه می‌شود. این خدمات عبارتند از:

برای مشاوره و آگاهی از هزینه خدمات اجرایی و نمایه‌سازی شرکت یکتاوب با ایمیل اصلی شرکت مکاتبه نمایید.
شماره‌های تماس دپارتمان خدمات اجرایی و نمایه‌ سازی یکتاوب: 80 و 02166177168 - مدیر دپارتمان: آقای دکتر باستین (09122343057)     

# عمومی

نسخه 2856 تاریخ 1395/2/5 : تفکیک تنظیم کادرهای ثبت نام برای بخش فارسی و انگلیسی

امکان تنظیم کادرهای فرم ثبت نام به صورت جداگانه برای بخش فارسی و انگلیسی فراهم شد. برای تنظیم فرم ها متناسب با زبان افراد می توانید از بخش تنظیمات ثبت نام استفاده کنید.
درخواست شده توسط: چهل و هفتمین کنفرانس ریاضی ایران - نیاخلیلی

# نشریه

نسخه 2856 تاریخ 1395/2/4 : امکان درج پیوند به MeSH و Emtree برای کلمات کلیدی

با توجه به آغاز مجموعه اقدامات تسهیل کننده نمایه سازی نشریات، امکان درج پیوند به MeSH و Emtree برای کلمات کلیدی در بخش مقالات فراهم شد. برای استفاده از این امکانات می توانید بخش ویژه ی مدیریت مقاله را از بخش بالای پرونده هر مقاله بررسی کنید.

# نشریه

نسخه 2855 تاریخ 1395/2/3 : امکان درج فهرست منابع و پیوندهای مربوطه + متن کامل HTML

با توجه به آغاز مجموعه اقدامات تسهیل کننده نمایه سازی نشریات، امکان درج متن کامل HTML و نیز  امکان درج منابع (رفرنس ها) برای مقالات فراهم شد. با اضافه شدن این امکان می توانید متن کامل HTML و نیز فهرست منابع (به همراه لینک منابع) را برای نمایش در پایگاه به مقالات اضافه کنید. برای استفاده از این امکانات می توانید بخش ویژه ی مدیریت مقاله را از بخش بالای پرونده هر مقاله بررسی کنید.

# عمومی

نسخه 2854 تاریخ 1395/2/1 : امکان ایجاد دسترسی به مدیران نظام مدیریت اطلاعات سایر زیربخشها

امکان ایجاد دسترسی به مدیران نظام مدیریت اطلاعات سایر زیربخشها فراهم شد. برای این منظور می توانید از بخش تنظیمات زیربخش ها» پذیرفتن کاربران سایر بخش‌ها اقدام به پذیرش کاربران سایر زیربخش ها کنید. سپس مدیران زیربخش های پذیرفته شده را در فهرست ایجاد دسترسی ها مشاهده خواهید کرد.
درخواست شده توسط: دانشگاه علوم قضایی

# عمومی

نسخه 2851 تاریخ 1395/1/29 : امکان جستجو در اطلاعات برای مدیران نظام مدیریت اطلاعاتی (فرم ساز)

امکان جستجو در اطلاعات برای مدیران نظام مدیریت اطلاعاتی (فرم ساز) فراهم شد. برای این منظور پس از تعریف مدیر مورد نظر، ساخت فرآیند و ایجاد دسترسی گزارش گیری از فرم مربوطه، نشانی صفحه mism.php را به مدیر بدهید. دکمه جستجو به گزینه های جلوی هر فرم اضافه شده است.

# عمومی

نسخه 2851 تاریخ 1395/1/29 : امکان واگذاری مدیریت آلبوم ها به کاربران مورد نظر

امکان واگذاری بخش مدیریت آلبوم ها به کاربران مورد نظر فراهم شد. برای ایجاد دسترسی بخش تنظیمات دسترسی کاربران را ببینید.
درخواست شده توسط: معاونت توسعه مدیریت و برنامه ریزی منابع دانشگاه تهران

# عمومی

نسخه 2850 تاریخ 1395/1/28 : عدم تاثیر godadmin بر وضعیت مقالات یا پروژه ها

با توجه به آغاز پروژه ی ارزیابی پایگاه ها، تغییراتی ایجاد شد که مشاهده کاربر godadmin که همکاران پشتیبانی شرکت از آن استفاده می کنند موجب تغییر در وضعیت مشاهده شدن مقالات و داوری ها نشود تا مقاله ای از چشم مدیران اصلی پایگاه پنهان نماند. به همین دلیل مهم است که با اکانت godadmin روی سایت کاری انجام ندهید و آن را برای بخش پشتیبانی بگذارید.

# عمومی

نسخه 2849 تاریخ 1395/1/26 : محدود کردن دسترسی برای حذف نسخه نشریه دارای مقاله منتشر شده

در بخش مدیریت نسخه های نشریه، با توجه به اشتباه برخی مدیران در حذف نسخه دارای مقاله و در نتیجه از دست رفتن مقالات، تغییراتی ایجاد شد که تنها نسخه های نشریه فاقد مقاله قابل حذف شدن باشند.
 

# عمومی

نسخه 2848 تاریخ 1395/1/26 : گزارش پروژه های افزایش کیفیت پایگاه های وب - انتهای فروردین 95

با توجه به آغاز پروژه های ارتقای خدمات، بهسازی برنامه و پایگاه های وب گزارش عملکرد یک ماهه اول به شرح زیر اعلام می شود:

  • افزایش ساعات کار پاسخگویی تلفنی شرکت از 8 صبح تا 17 بعد از ظهر + پنج شنبه ها
  • آغاز پروژه ارزیابی کیفی پایگاه ها و ارسال گزارش وضعیت و فهرست پیشنهاد ها برای مدیران پایگاه
  • نصب قالب گرافیکی مدرن بر روی بیش از 50 پایگاه نشریه، همایش و انجمن (به زودی فهرست آنها اعلام می شود)
  • نصب سامانه پایش نشریات برای دانشگاه های اصفهان و صنعتی اصفهان
  • بهسازی کلی در چند بخش برنامه

امیدواریم در ماه آینده خبرهای خوبی به خصوص برای نشریات علمی در راستای تسهیل عملکرد و کمک به نمایه سازی داشته باشیم.

# عمومی

نسخه 2848 تاریخ 1395/1/26 : افزایش تخفیف ویژه ی مشتریان

با توجه به درخواست های مکرر کاربران و برای رضایت بیشتر مشتریان فعلی شرکت، تخفیف مشتریان از 10 درصد به 20 درصد افزایش می یابد. البته در نظر داشته باشید که این تخفیف فقط درصورت تسهیل کار (عدم درخواست جلسه دمو و تسهیل امور خرید و پرداخت) در نظر گرفته می شود.

# عمومی

نسخه 2846 تاریخ 1395/1/22 : رفع اشکال نمایش پرداخت های ثبت شده در صفحه پرونده مقاله

اشکال نمایش پرداخت های انجام شده توسط کاربر برای مقالات (هزینه بررسی و هزینه انتشار) در صفحه پرونده مقاله برطرف شد.
درخواست شده توسط: فصلنامه پترولوژی - فریبا هادیان

# عمومی

نسخه 2846 تاریخ 1395/1/22 : اضافه شدن تاریخ آخرین پرداخت ها به گزارش جمعی پرداخت های کاربران

برای تسهیل بررسی پرداخت های انجام شده، تاریخ آخرین پرداخت ها به گزارش جمعی پرداخت های کاربران در بخش تنظیم صورتحساب و روش پرداخت اضافه شد
درخواست شده توسط: کنگره ارتقاء کیفیت - بطحایی

# عمومی

نسخه 2845 تاریخ 1395/1/21 : امکان انتخاب سازمان یا نشانی نگارندگان برای درج در کتاب چکیده مقالات

در بخش گزارش گیری، امکان انتخاب سازمان یا نشانی نگارندگان برای درج در کتاب چکیده مقالات فراهم شد.
درخواست شده توسط: کنگره ارتقاء کیفیت - بطحایی

# عمومی

نسخه 2844 تاریخ 1395/1/19 : فعال شدن ویرایشگر برنامه برای کار با موبایل

ویرایشگر مطالب برنامه برای کار با انواع محیط ها مثل اندرویید فعال شد. البته احتمال دارد ضعف هایی در محیطهای غیر معمولی وجود داشته باشد اما کارهای اصلی را می توان با آن انجام داد.
درخواست شده توسط: دانشگاه علوم پزشکی زنجان - خلیلی

# عمومی

نسخه 2844 تاریخ 1395/1/19 : فعال شدن درگاه پرداخت برای بانک اقتصاد نوین

درگاه پرداخت بانک اقتصاد نوین نیز به مجموعه درگاه های پرداخت تحت پوشش برنامه اضافه شدند. برای تنظیم و استفاده از این درگاه پرداخت ها می توانید به بخش تنظیمات پرداخت مراجعه کنید.
درخواست شده توسط: کنگره ارتقاء کیفیت - بطحایی

# عمومی

نسخه 2841 تاریخ 1395/1/16 : امکان نمایش خودکار فهرست داوران در میان مطالب پایگاه

یکی از معیارهای ارزیابی پایگاه های نشریات نمایش فهرست داوران در پایگاه می باشد. برای نمایش فهرست داوران در میان مطالب می توانید از ابزار کد نویس یکتاوب استفاده کنید. در این روش امکان درج فهرست به صورت فارسی یا انگلیسی و تنظیم موارد نمایش داده شده وجود دارد.
 
درخواست شده توسط: نشریه علمی-پژوهشی مهندسی دریا نشریه علمی-پژوهشی مهندسی دریا

# عمومی

نسخه 2840 تاریخ 1395/1/16 : امکان اتصال به smtp سازمانی برای ارسال ایمیل در سرورهای یکتاوب

با توجه به محدودیت های ایجاد شده در تنظیمات smtp و به منظور افزایش امنیت، تا سال 1395 امکان اتصال به سرویس smtp سازمانی برای سایت های نصب شده روی سرورهای اصلی یکتاوب وجود نداشت. یعنی مثلا اگر سایت http://journal.uni.ac.ir روی سرور یکتاوب نصب شده بود نمی توانست برای ارسال ایمیل از smtp سازمان خودش و با نشانی mail.uni.ac.ir استفاده کند.

با توجه به مشکلی که در این روش ایجاد می شد (بلوک شدن ایمیل به خصوص در سازمان مربوطه و اعتبار کمتر ایمیل ها) این امکان فراهم شده است که بتوانید از سرویس smtp سازمان خود برای ارسال ایمیل ها استفاده کنید.

برای این منظور ابتدا باید نشانی سایت خود و نیز IP مربوط به سرور MAIL را برای ما ارسال کنید تا تنظیمات لازم در سرور یکتاوب انجام شود. سپس در بخش تنظیمات پست الکترونیک وارد شده و تنظیمات لازم را انجام دهید.

اطلاعات بیشتر: امکان اتصال به smtp سازمانی برای ارسال ایمیل در سرورهای یکتاوب


# عمومی

نسخه 2839 تاریخ 1395/1/8 : تقویت بخش بازیابی داده های بانک اطلاعاتی

در بخش تهیه پشتیبان از بانک داده‌ها، بخش بازیابی بانک اطلاعاتی با دریافت تایید برای بازیابی تقویت شد و اشکال بازیابی داده ها برای جدول articles که موجب نقص در پایگاه می شد برطرف شد.
درخواست شده توسط: مجله دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه - وزیریان

# عمومی

نسخه 2832 تاریخ 1394/12/20 : اطلاعیه مهم شرکت یکتاوب به مناسبت فرا رسیدن سال نو

با آغاز سال نو با تغییرات بنیادین در شرکت یکتاوب در خدمت شما مشتریان عزیز خواهیم بود. شعار سال ۱۳۹۵ عبارت است از:
برای این منظور تغییراتی در شرکت انجام خواهد شد که برخی از آنها عبارتند از افزایش هزینه خدمات شرکت و توقف جشنواره تخفبف، افزایش ساعات کار شرکت (8 تا 17)،  تعامل بیشتر و سریع تر با مشتریان و افزایش امکانات و تقویت فرآیندهای برنامه. لطفا جزییات بیشتر را در سایت شرکت مطالعه کنید.


# همایش

نسخه 2832 تاریخ 1394/12/11 : توسعه قالب مدرن شماره چهار برای استفاده همه پایگاه ها

قالب مدرن شماره چهار به برنامه اضافه شد. برای بررسی و تنظیم این قالب که با هدف جایگزینی قالب های فعلی تمام انواع پایگاه های عمومی طراحی شده است، می توانید به بخش تنظیمات قالب های مدرن مراجعه کنید.

# عمومی

نسخه 2826 تاریخ 1394/12/12 : خطازدای هوشمند یکتاوب به بخش مدیریت اضافه شد

خطازدای هوشمند یکتاوب اشکالات تنظیمی بخش مدیریت را برای مدیران سایت ها نمایش خواهد داد. این خطازدایی بعد از هر 50 بار ورود به بخش مدیریت فهرست اشکالات را در بالای بخش مدیریت نمایش می دهد. به تدریج اشکالات بیشتری در این بخش فهرست خواهد شد.

# عمومی

نسخه 2826 تاریخ 1394/12/11 : اضافه شدن هزینه طراحی و نصب قالب های مدرن از ابتدای سال 1395

با توجه به نیاز به صرف وقت بیشتر و طراحی مناسب و نیز کمک به تولید و سازماندهی محتوا برای اکثر سایت ها، در صورت نیاز به اقدام از سوی شرکت، قالب های مدرن از ابتدای سال 1395 با هزینه یک میلیون ریالی روی هر سایت نصب و تنظیم خواهند شد. در صورتی که بخواهید از رایگان بودن این قالب ها در سال جاری استفاده کنید، می توانید بخش تنظیمات قالب مدرن را بررسی کنید.

البته استفاده از این قالب ها بدون دخالت و طراحی شرکت همواره رایگان خواهد بود و اگر خودتان بخواهید قالب ها را نصب و تنظیم کنید هزینه ای نخواهید داشت.

# همایش

نسخه 2826 تاریخ 1394/12/11 : توسعه قالب مدرن شماره سه برای استفاده همایش های علمی

قالب مدرن شماره سه به برنامه اضافه شد. برای بررسی و تنظیم این قالب که با هدف جایگزینی قالب های فعلی همایش های علمی طراحی شده است، می توانید به بخش تنظیمات قالب های مدرن مراجعه کنید.

# داوری

نسخه 2813 تاریخ 1394/12/4 : اضافه شدن مشخصات کامل داوران به فایل اکسل گزارش داوری

مشخصات کامل داوران (سازمان، تخصص، شماره تماس و ...) به فایل خروجی اکسل از داوری های انجام شده در بازه زمانی مورد نظر اضافه شد. برای استفاده از این خروجی بخش بررسى وضعیت و نتایج داورى را بررسی کنید.
درخواست شده توسط: مجله غدد درون‌ریز و متابولیسم ایران - ناخدا

# عمومی

نسخه 2813 تاریخ 1394/12/1 : چند خبر خوب برای یکتاوبی ها : موفقیت های جدید

موفقیت های جدید شرکت، استقبال از جشنواره ها و طرح های توسعه جدید را در سایت شرکت بررسی کنید.

# عمومی

نسخه 2812 تاریخ 1394/11/28 : توسعه قالب مدرن شماره دو برای استفاده انجمن های علمی

قالب مدرن شماره دو به برنامه اضافه شد. برای بررسی و تنظیم این قالب که با هدف جایگزینی قالب های فعلی انجمن های علمی طراحی شده است، می توانید به بخش تنظیمات قالب های مدرن مراجعه کنید.

# مقاله

نسخه 2810 تاریخ 1394/11/27 : تغییر در شیوه cache شدن فرم های ارسال مقاله/طرح و داوری

تغییراتی در شیوه cache شدن فرم ارسال مقاله یا طرح و داوری ایجاد شد تا اگر فردی دو بار پشت سرم هم مقاله ارسال کند یا داوری انجام دهد با مشکل یکسانی کدها مواجه نشود.

# عمومی

نسخه 2810 تاریخ 1394/11/27 : رفع اشکال انتخاب مقصد طرح در سامانه مدیریت طرح های پژوهشی

در تغییرات 94/6/11 این امکان به برنامه اضافه شد که بتوان برخی گزینه های فرم ارسال طرح را تغییر داد یا غیر فعال کرد. متاسفانه این تغییر باعث ایجاد یک اشکال در برنامه شده بود که باعث می شد افراد هر طرحی ارسال کنند برای مقصد اول نمایش داده شده در فرم (اولین دانشکده، مرکز تحقیقاتی یا مدیریت نمایش داده شده در فرم) در نظر گرفته شود. ضمن عذرخواهی از بروز این اشکال، اگر از سامانه طرح ها و بر اساس تعریف مسیر و مقصد های بررسی استفاده می کنید، لطفا طرح های دریافتی 20 روز اخیر را بررسی کنید و با مکاتبه با ارسال کننده طرح، مقصد انتخاب صحیح را مشخص و جایگزین کنید.
درخواست شده توسط: دانشگاه علوم پزشکی زنجان - رستملو

# امنیت

نسخه 2804 تاریخ 1394/11/21 : هشدار به مدیران پایگاه برای افزایش امنیت رایانه ها

در بررسی های بر روی پایگاه های شرکت متوجه شدیم که دو سایت به نوعی از بدافزار آلوده هستند. این بدافزار به دلیل مدیر پایگاه استفاده از رایانه های نا امن، در هنگام ویرایش مطالب به سایت وارد شده بودند. لطفا دقت کنید که رایانه هایی که برای مدیریت سایت استفاده می شوند باید مجهز به آنتی ویروس و فایروال بروز باشند. همچنین ترجیحا از مرورگر firefox استفاده کنید و افزونه های نامعتبر را غیر فعال کنید.

# عمومی

نسخه 2802 تاریخ 1394/11/20 : اضافه شدن راهنماهای گام به گام جدید به بخش راهنمای برنامه

چهار راهنمای گام به گام جدید به برنامه اضافه شد. اسناد جدید عبارتند از راهنمای ساخت و تنظیم فرم های سفارشی، راهنمای تنظیمات صفحه اصلی، راهنمای صدور کارت برای اعضا و راهنمای ثبت مقالات به گوگل اسکالر.

البته این راهنما ها قبلا در برنامه وجود داشتند. اما راهنماهای جدید مراحل را با جزییات بیشتر و گام به گام توضیح می دهند و فایل راهنما نیز به صورت PDF قابل دریافت می باشد.
 

# امنیت

نسخه 2800 تاریخ 1394/11/19 : تغییرات در سیستم cache شدن فرم ها و نیز زمان مجاز تایید آنها

با توجه به تغییرات امنیتی جدید در برنامه، فرم ها تا یکساعت cache می شدند و زمان مجاز تایید آنها هم یک ساعت بود و بعد از آن با حطای امنیتی مواجه می شدند. در برنامه جدید شیوه cache شدن تغییر کرد تا مشکلات گزارش شده برخی مرورگرها حل شود و نیز زمان مجاز تایید فرم به 4 ساعت افزایش پیدا کرد. پیام های خطای نمایش داده شده به مدیر پایگاه در حالت تاخیر در تایید فرم ها نیز اصلاح و تکمیل شدند.

# عمومی

نسخه 2792 تاریخ 1394/11/16 : تغییر اسامی فونت های فارسی ویرایشگر جدید

با توجه به برخی اختلالات ناشی از تشابه اسمی فونت های برنامه با فونت های روی برخی رایانه ها، اسامی فونت ها با اضافه شدن عبارت YW تغییر کرد تا منحصر به فرد باشند. همچنین تمامی مطالب و بلوک های پایگاه ها به صورت خودکار بررسی شدند و فونت های استفاده شده در مطالب قبلی با فونت جدید جایگزین شدند.

# عمومی

نسخه 2792 تاریخ 1394/11/16 : راهنمایی در خصوص دریافت enamad

برای دریافت enamad برای استفاده از درگاه های بانکی، در یک مرحله باید نمونه فاکتور صادره از سایت را در اختیار کارشناسان enamad قرار دهید. برای این کار دو راه وجود دارد:

1- اگر فروش کالا یا خدمات دارید تنظیمات گروه های پرداخت، کتاب یا کالای مورد نظر را از بخش تنظیمات پرداخت انجام دهید و سپس نشانی فرم خرید کالا یا کتاب یا خدمات را در اختیار کارشناسان قرار دهید.

2- اگر فقط بحث پرداخت آنلاین هزینه های ثبت نام یا عضویت را دارید می توانید یک نفرا را به صورت آزمایشی ثبت نام کرده و سپس نشانی صفحه صورتحساب آن کاربر را با نام کاربری و رمز عبور (یا با تصویر صفحه) برای کارشناسان ارسال کنید. نشانی صورتحساب را باید از طریق بخش مربوطه فعال و تنظیم کنید تا لینک آن در بالای صفحه شخصی هر فرد ظاهر شود.

توضیحات بیشتر در خصوص سامانه های پرداخت را در راهنما بررسی کنید.

قابل توجه کاربران استفاده کننده از سامانه قدیمی enamad:

با توجه به راه اندازی سامانه جدید enamad باید در سایت جدید ثبت نام کرده و کد جدید دریافت کنید. درج کد جدید دیگر نیازی به فایل اضافی یا کد html خاصی ندارد. فقط کد دریافتی را بدون تغییر در source مطلب یا بلوک مورد نظر وارد کنید.


# نشریه

نسخه 2790 تاریخ 1394/11/15 : راهنمایی در خصوص دریافت فایل خروجی مقالات برای ISC

بعد از گذشت چند سال با پیگیری های شرکت یکتاوب و نیز برخی مشتریان ISC دریافت مقالات به صورت xml را از سال گذشته آغاز نموده است. امکان تولید xml ویژه ISC از مقالات منتشر شده هم در برنامه فراهم شده است. اما هنوز برخی از مشتریان با این روش آشنا نیستند و دستی کارها را انجام می دهند.

برای استفاده از این قابلیت می توانید از راهنمای راهنمای تهیه خروجی XML مقالات برای ثبت در نمایه هایی مثل ISC، DOAJ یا Index Cpoernicus استفاده کنید. به طور خلاصه باید امکان درج منابع (رفرنس ها) را در بخش تنظیمات مقالات فعال کنید. سپس از بخش ویرایش جمعی نویسندگان و ویرایش جمعی مقالات اطلاعات را بررسی و تایید کنید. سپس از بخش انواع خروجی‌های XML مقالات خروجی لازم را تهیه کنید.

# عمومی

نسخه 2790 تاریخ 1394/11/15 : فعال شدن درگاه پرداخت دو بانک دیگر

درگاه پرداخت بانک های کشاورزی و سپه نیز به مجموعه درگاه های پرداخت برنامه اضافه شدند. برای تنظیم و استفاده از این درگاه پرداخت ها می توانید به بخش تنظیمات پرداخت مراجعه کنید.

# عمومی

نسخه 2790 تاریخ 1394/11/15 : جلوگیری از cache شدن فایل ها

با ایجاد خودکار نشانی جدید برای هر فایل برای دانلود در بخش مدیریت یا در پرونده مقالات، مشکل cache شدن فایل های مقالات حل شد. این مشکل گاهی باعث می شد کاربران تا یک ساعت فایل cache شدن قبلی خود را ببینند و تصور کنند فایل های ارسالی (مثل مقالات) به درستی جایگزین فایل های قبلی نمی شوند.

# مقاله

نسخه 2789 تاریخ 1394/11/14 : اصلاح نمایش مقالات در صفحه پرونده مقاله

نمایش تاریخ های مربوط به مقاله در بخش مشخصات مقاله در پرونده مقاله غیر فعال شده بود که این اشکال اصلاح شد.
درخواست شده توسط: فصلنامه تحقیقات مدلسازی اقتصادی - دهقانی پور

# مقاله

نسخه 2786 تاریخ 1394/11/13 : امکان تعریف هزینه جداگانه برای بررسی یا چاپ مقاله اول

در بسیاری از سایت ها (به خصوص همایش های علمی) هزینه بررسی مقاله اول متفاوت از هزینه سایر مقالات در نظر گرفته می شود. به همین دلیل، امکان تنظیم هزینه مخصوص برای بررسی یا چاپ مقاله اول در بخش تنظیمات مالی و صورتحساب کاربران اضافه شد.
 

# عمومی

نسخه 2783 تاریخ 1394/11/11 : تغییرات و اصلاحات در تکمیل فرم ها و cache شدن صفحات

برخی اشکالات در فرم های نظرسنجی (تکرار نظردهی) و ثبت نام (عدم تکمیل فیلدهای ستاره دار) که در نتیجه تغییرات امنیتی برنامه ایجاد شده بودند، برطرف شدند. همچنین cache شدن صفحات برای بخش مدیریت غیر فعال شد. به این ترتیب دیگر مدیران برای مشاهده اطلاعات جدید در بخش مدیریت مجبور به refresh کردن صفحات نیستند. البته اغلب فرم ها از این قاعده مستثنی شده اند تا مدیران بعد از تایید فرم ها در صورت مواجه شدن با خطا و استفاده از دکمه back با فرم خالی مواجه نشوند.

# عمومی

نسخه 2781 تاریخ 1394/11/8 : مرتب سازی و تسهیل بخش تنطیمات قالب مدرن

در بخش تنطیمات قالب مدرن تغییراتی داده شد تا تغییر قالب به سادگی هر چه تمام امکان پذیر باشد. برای مشاهده نمونه پایگاه هایی که قالب جدید را فعال کرده اند به طرح بهسایت مراجعه کنید.

# همایش

نسخه 2781 تاریخ 1394/11/8 : اصلاح و افزایش دقت روزشمار همایش

دقت روزشمار همایش افزایش داده شد تا با توجه به ساعت وارد شده توسط مدیر پایگاه، روزهای باقی مانده را دقیق نمایش دهد. برای ایجاد روزشمار می توانید هنگام افزودن بلوک جدید، راهنمای زیر فرم را بررسی کنید.
درخواست شده توسط: همایش بین‌‌المللی اقتصاد شهری

# نشریه

نسخه 2781 تاریخ 1394/11/8 : تغییر در فهرست نمایش مقالات پذیرفته شده

در بخش تنظیمات نشریه می شود تنظیمی انجام داد که فهرست مقالات پذیرفته شده منتشر نشده به صورت مستقیم روی سایت نمایش داده شوند. این فهرست فقط مقالات پدیرفته شده نهایی را نمایش می داد. تغییری انجام شد تا مانند همه بخش های پایگاه، هر مقاله ای که در وضعیتش کلمه "accepted" داشته باشد در این فهرست نمایش داده شود.
درخواست شده توسط: نشریه پترولوژی دانشگاه اصفهان

# مقاله

نسخه 2777 تاریخ 1394/11/6 : امکان تنظیم زبان جایگزین برای زبان فارسی در فرم ارسال مقاله/طرح

امکان تعریف زبان جایگزین به جای زبان فارسی در فرم ارسال مقاله فراهم شد. این بخش برای نشریاتی کاربرد خواهد داشت که زبان های اصلی آنها فارسی نیست (مثلا مقالات را به انگلیسی و روسی دریافت می کنند). برای استفاده از این امکان بخش تنظیمات زبان را ببینید.
درخواست شده توسط: پژوهشنامه زبان و ادبیات روسی - محمدبیگی

# عمومی

نسخه 2777 تاریخ 1394/11/6 : امکان تنظیمات بیشتر برای فرم ارسال طرح های تحقیقاتی فراهم شد

امکان تنظیمات بیشتر برای فرم ارسال طرح های تحقیقاتی فراهم شد. از جمله امکانات اضافه شده می توان به امکان غیر فعال کردن اکثر کادرهای فرم، امکان تغییر کلمه "طرح" برای فرم ارسال و نیز امکان تنظیم نقش افراد در پروژه ها اشاره کرد.

بررسی و تنظیم مجدد این بخش برای مدیرانی که از سامانه طرح تحقیقاتی استفاده می کنند ضروری است.
درخواست شده توسط: سازمان فضایی ایران - سرادقی

# مقاله

نسخه 2775 تاریخ 1394/11/3 : امکان تنظیم متون بالای کادر نویسندگان یا همکاران

امکان تنظیم متون بالای کادر نویسندگان یا همکاران در فرم ارسال مقاله/طرح در بخش تنظیمات ویژه مقالات/طرح ها اضافه شد.
درخواست شده توسط: پژوهشنامه زبان و ادبیات روسی - محمدبیگی

# عمومی

نسخه 2768 تاریخ 1394/10/28 : تغییر مهم در بحث شیوه ذخیره سازی صفحات برای مدیران و کاربران

تنظیمات عمومی در سایت ها برای کنترل مدت ذخیره (cache) شدن اطلاعات در صفحات انجام شدند. در تنظیم اخیر برای تمام صفحات دارای اطلاعات حساس (مثل پرونده مقاله، صفحه داوران و سرگروه های داوری، و صفحه اول مدیریت) زمان cache صفر در نظر گرفته شده است تا همیشه آخرین اطلاعات را نمایش دهند. همچنین برای صفحات عادی مدیریت دو دقیقه و برای صفحات عمومی برای کاربران حدود 10 دقیقه cache و برای فرم ها حدود 60 دقیقه cache در نظر گرفته شده است (یعنی اگر کاربری بعد از 60 دقیقه فرم را تایید کند و برنامه خطا اعلام کند و back بزند اطلاعات فرم پاک خواهند شد).

با این تنظیمات اگر شما خبری در سایت اضافه کنید و کاربر صفحه را refresh نکند، بعد از 10 دقیقه که صفحه را به صورت عادی باز کند خبر را خواهد دید. اما اگر تغییری در مقاله انجام دهید این تغییر را به صورت آنی و بدون وقفه مشاهده خواهد کرد. داوران نیز تمام تغییرات صفحه داوری را به صورت آنی مشاهده خواهند کرد.

این تنظیمات از طریق بخش تنظیمات پیشرفته قابل تنظیم هستند اما ترجیحا آنها را بدون تغییر باقی بگذارید. کاهش زمان cache می تواند موجب کاهش سرعت یا اختلال در پایگاه شود.

# عمومی

نسخه 2767 تاریخ 1394/10/28 : کاهش مجدد محدودیت زمان تایید فرم های عمومی

با توجه به درخواست های کاربران، زمان مجاز تکمیل فرم های عادی مثل فرم افزودن مطلب به یک ساعت افزایش یافت.
درخواست شده توسط: دانشگاه علم و صنعت - شاهمرادی

# امنیت

نسخه 2765 تاریخ 1394/10/26 : کاهش محدودیت زمان ثبت نام و تایید فرم ها

با توجه به درخواست های مکرر کاربران، زمان مجاز تایید فرم login به 60 ثانیه و زمان مجاز تکمیل سایر فرم های امنیتی (مثل فرم ثبت نام) به 10 دقیقه افزایش یافت.

# امنیت

نسخه 2761 تاریخ 1394/10/25 : ارتقای امنیت برنامه با همکاری مرکز ماهر

با توجه به همکاری مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای (ماهر) برای بررسی امنیت برنامه و ارایه پیشنهاد های لازم، امنیت برنامه با راهکارهای مختلفی افزایش یافت. اطلاعات بیشتر را در سایت شرکت مطالعه نمایید.
درخواست شده توسط: سازمان فناوری اطلاعات ایران - مرکز ماهر - بیک لریان

# نشریه

نسخه 2760 تاریخ 1394/10/23 : نمایش دقیق تر خلاصه اسامی نویسندگان در بخش citation

قبلا وقتی نویسنده ای نام چند بخشی (مثل Ali Reza) داشت فقط خلاصه حرف اول (A) در بخش Citation مقاله نمایش داده می شد. این اشکال در نسخه جدید برطرف شده است.
درخواست شده توسط: مجله دانشگاه علوم پزشکی مازندران

# عمومی

نسخه 2760 تاریخ 1394/10/23 : امکان تنظیمات بیشتر در فرم ارسال طرح پژوهشی

ویژه سامانه مدیریت طرح های پژوهشی: در بخش تنظیمات ویژه طرح، امکان غیر فعال کردن کادرهای کارآزمایی بالینی و نحوه تامین بوده و نیز امکان فعال کردن نشانی اولویت های پژوهشی فراهم شد.
 

# عمومی

نسخه 2760 تاریخ 1394/10/23 : تغییرات در روش فارسی سازی اعداد

قبلا با انتخاب نمایش اعداد به صورت فارسی در بخش تنظیمات زبان، کل اعداد صفحات فارسی ترجمه می شدند. با توجه به لزوم حفظ برخی اعداد به صورت انگلیسی روش کار تغییر کرد تا تنها بخشهای مشخصی ترجمه شوند.
 

# همایش

نسخه 2757 تاریخ 1394/10/20 : امکان محدود کردن ثبت نام همزمان در کارگاه ها اضافه شد

امکان محدود کردن ثبت نام همزمان کاربران در کارگاه های مورد نظر در بخش مدیریت کارگاه های آموزشی اضافه شد. مدیر کارگاه می تواند ثبت نام کاربران در کارگاه هایی که از نظر زمانی تداخل دارند (یا هر کارگاهی که باید به دلیلی محدودیت ثبت نام همزمان داشته باشد) را با وارد کردن کد کارگاه در فرم تعریف کارگاه اضافه کند.
درخواست شده توسط: هشتمین همایش کشوری یادگیری الکترونیکی در آموزش پزشکی - یارمحمدی

# عمومی

نسخه 2754 تاریخ 1394/10/20 : اضافه شدن راهنمای تصویری روش تنظیم Exchange Server برای دریافت ایمیل به صورت SMTP

راهنمای تصویری روش تنظیم Exchange Server برای دریافت ایمیل به صورت  SMTP در انتهای راهنمای تنظیمات ایمیل اضافه شد. در صورتی که سایت شما روی سرور اختصاصی سازمان خودتان است و مشکل ارسال ایمیل دارید از این راهنما استفاده نمایید.

# عمومی

نسخه 2749 تاریخ 1394/10/16 : امکان ترجمه خودکار اعداد به صورت فارسی یا عربی

امکان ترجمه خودکار اعداد وارد شده در متون به صورت فارسی یا عربی فراهم شد. برای این منظور گزینه ای در انتهای فرم های افزودن مطالب و افزودن بلوک ها ایجاد شده است. همچنین تاریخ ها و آمار نمایش داده شده در صفحات به صورت خودکار به زبان مقصد ترجمه خواهند شد. امکان تنظیم یا غیر فعال کردن این گزینه در بخش تنظیمات زبان فراهم است.

# عمومی

نسخه 2748 تاریخ 1394/10/15 : نمایش سریع تغییرات برای کاربران در صفحات مهم

برنامه برای افزایش سرعت سایت ها، چند دقیقه cache برای صفحات در نظر می گیرد. زمان مربوطه در بخش تنظیمات پیشرفته و به صورت مجزا برای انواع صفحات قابل تنظیم است. با توجه به نگرانی از ایجاد مشکل ناشی از 2-3 دقیقه cache مربوط به کاربران، تغییری در برنامه ایجاد شد که صفحه اصلی مدیریت، صفحات داوری، مشخصات افراد، مشخصات مقاله و موارد مشابه جزو صفحات حساس قرار گیرند و به صورت پیش فرض cache نداشته باشند. این تغییر باعث می شوند هر نوع تغییر مربوط به کاربران یا مقالات بلادرنگ به ایشان نمایش داده شود.
درخواست شده توسط: نشریه مهندسی فناوری اطلاعات مکانی

# عمومی

نسخه 2744 تاریخ 1394/10/8 : امکان اجباری کردن کد ملی برای ارسال مقالات

امکان اجباری کردن کد ملی برای ارسال مقالات در بخش تنظیمات ثبت نام فراهم شد. همچنین اشکال عدم ثبت صفرهای اول کد ملی برطرف شد.
درخواست شده توسط: نشریه تعلیم و تربیت استثنایی - ایمانی مهر

# نشریه

نسخه 2740 تاریخ 1394/10/4 : فعال شدن ابزار دانشنامه برای چکیده مقالات منتشر شده

 ابزار دانشنامه برای چکیده مقالات منتشر شده نیز فعال شد تا اگر تنظیمات انجام شده باشد واژه های چکیده مقالات هم مانند مطالب پایگاه به دانشنامه پیوند شوند.
درخواست شده توسط: مجله مطالعات ناتوانی - موسوی

# نشریه

نسخه 2740 تاریخ 1394/10/3 : امکان اضافه کردن متن توضیح اضافی در پایین چکیده فارسی و انگلیسی مقالات

امکان اضافه کردن متن توضیح اضافی در پایین چکیده فارسی و انگلیسی مقالات فراهم شد تا اگر توضیح یا لینکی برای مقالات لازم است که نباید جزو چکیده قرار گیرد در این بخش درج گردد.
درخواست شده توسط: مجله مدیریت و مهندسی بهداشت محیط

# عمومی

نسخه 2734 تاریخ 1394/10/3 : تنظیم قالب های برنامه برای نمایش صحیح فونت ها در متون و مطالب

با توجه به امکانات ویرایشگر جدید برای ایجاد سبک و اندازه و نوع فونت، قالب های جدید و قدیم برنامه برای نمایش صحیح فونت ها در متون و مطالب تنظیم شدند.
درخواست شده توسط: پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی ایران - بایگان

# عمومی

نسخه 2731 تاریخ 1394/9/28 : جایگزینی فایل jquery سرور به جای فایل دریافتی از گوگل

در بروزرسانی قبلی برنامه، برای افزایش سرعت سایت ها و با توجه به روش های مرسوم در وب، نشانی فایل jquery تغییر کرده بود تا این فایل از CDN گوگل دانلود شود. اما با توجه به محدودیت های برخی شبکه های دانشگاهی این امر موجب کند شدن کار با برنامه گردیده بود. برای رفع این مشکل نشانی فایل تغییر کرد تا دوباره از سرور محلی دانلود شود.

# عمومی

نسخه 2731 تاریخ 1394/9/28 : امکان ساخت قالب اختصاصی و تنظیم فایل های tpl و css و تصاویر قالب های مدرن برای هر زیربخش

امکان تنظیم فایل های tpl و css و پوشه تصاویر قالب های مدرن برای هر زیربخش فراهم شد. برای این کار می توانید در هر زیربخش مورد نظر یکبار کار ساخت قالب را انجام دهید. همچنین می توانید بعد از انجام تنظیمات مورد نظر در بخش تنظیمات قالب مدرن، فایل های سفارشی خود را در پوشه اختصاصی هر زیربخش اضافه کنید. دقت کنید که با این تغییر، چنانچه بخواهید از فایل های قالب اختصاصی استفاده کنید حتما باید گزینه های مربوطه را در بخش تنظیمات علامت بزنید.
درخواست شده توسط: جامعه علمی آزمايشگاهيان ايران - مدیر پایگاه

# عمومی

نسخه 2730 تاریخ 1394/9/28 : صرف نظر کردن از compatibility view به صورت خودکار در مرورگر IE

با توجه به ایجاد برخی مشکلات با فعالسازی گزینه compatibility view در مرورگر IE تنظیمی انجام شد تا برنامه از این تنظیم صرف نظر کند و سایت و ویرایشگر را در همه مرورگرهای IE مناسب نمایش دهد.
درخواست شده توسط: مجله دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه - وزیریان

# عمومی

نسخه 2729 تاریخ 1394/9/26 : فعال شدن ابزار مدیریت تبلیغات برای قالب های مدرن

 ابزار مدیریت تبلیغات برای قالب های مدرن فعال شد تا تبلیغات در نظر گرفته شده برای حاشیه و پایین صفحات در این نوع قالب ها نیز نمایش داده شوند.
درخواست شده توسط: مجله مطالعات ناتوانی - موسوی

# عمومی

نسخه 2728 تاریخ 1394/9/23 : آخرین مهلت استفاده از تخفیف ویژه 50 درصد در خرید محصولات شرکت

یادآوری: انتهای آذر آخرین مهلت استفاده از تخفیف ویژه 50 درصد در خرید محصولات شرکت می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر این خبر را مطالعه نمایید.
در صورتی که در تهران حضور دارید می توانید با حضور در غرفه شرکت یکتاوب در شانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، از نزدیک با سامانه های شرکت آشنا شوید.# عمومی

نسخه 2724 تاریخ 1394/9/17 : رفع اشکال دسترسی مدیران صفحات به پوشه ها و فایل ها از طریق ویرایشگر

اشکال دسترسی مدیران صفحات به پوشه ها و فایل ها از طریق ویرایشگر جدید برطرف شد تا بتوانند فایل ها و تصاویر را با کمک ویرایشگر آپلود و استفاده کنند.

# عمومی

نسخه 2722 تاریخ 1394/9/14 : رفع اشکال انتخاب تصاویر در ویرایشگر جدید برای مدیران زیربخش ها

اشکال انتخاب تصاویر در ویرایشگر جدید برای مدیران زیربخش ها که در بروزرسانی روزگذشته پیش آمده بود برطرف شد.

# عمومی

نسخه 2721 تاریخ 1394/9/13 : تقویت بخش تهیه پشتیبان از بانک اطلاعاتی

با توجه به اهمیت تهیه پشتیبان از سایت ها و نیز وجود مشکلاتی در بخش آی تی برخی سازمان ها، بخش تهیه پشتیبان از بانک اطلاعاتی تقویت شد تا مدیران پایگاه بتوانند از پایگاه های داده پرحجم هم پشتیبان تهیه کنند. همچنین امکان تهیه پشتیبان از زیربخش یا جداول مورد نظر نیز به این بخش اضافه شده است.

# نشریه

نسخه 2720 تاریخ 1394/9/13 : درج لوگوی گوگل اسکالر در زیر جدول آمار نشریه در گوگل اسکالر

لوگوی گوگل اسکالر در زیر جدول آمار نشریه در گوگل اسکالر اضافه شد.
درخواست شده توسط: مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت (HBI) - دکتر کبیری

# عمومی

نسخه 2720 تاریخ 1394/9/13 : امکانات جدیدی برای ساخت قالب های اختصاصی به قالب های مدرن اضافه شد

امکانات جدیدی (مانند امکان ساخت قالب اختصاصی برای هر زبان یا هر صفحه) برای ساخت قالب های اختصاصی به قالب های مدرن اضافه شد. برای مشاهده این امکانات انتهای بخش تنظیمات قالب های مدرن و نیز راهنمای استفاده از کدهای انتقال محتوا را ببینید.

نمونه پایگاه های دارای قالب های اختصاصی یا قالب مدرن نیز در صفحه طرح بهسایت در سایت شرکت قرار گرفتند.

# نشریه

نسخه 2718 تاریخ 1394/9/12 : رفع اشکال دریافت اطلاعات نمایه سازی مجله از سایت گوگل اسکالر

گوگل اسکالر اجازه نمی دهد اطلاعات صفحاتش به صورت ماشینی خوانده شوند و به همین دلیل دریافت خودکار اطلاعات را برای برنامه یکتاوب مسدود کرده بود. با تغییراتی که در برنامه داده شد این اشکال برطرف شده است و اکنون اطلاعات مجلات به سادگی در میان مطالب مورد نظر منعکس می شوند. همچنین برای تسهیل استفاده از این ابزار، گزینه مربوطه در کدنویس یکتاوب (در ویرایشگر جدید) اضافه شد.

# عمومی

نسخه 2717 تاریخ 1394/9/12 : تقویت بخش درج پیوند برای تصاویر در ویرایشگر جدید

ویرایشگر جدید به صورت پیش فرض برای تمام تصاویر آپلود شده لینک http:// را اضافه می کرد که در نسخه جدید این اشکال برطرف شده است. همچنین در این بخش و نیز بخش درج پیوند (لینک) امکان انتخاب اسناد (فایل های غیر تصویری) از پوشه files در کنار امکان انتخاب تصاویر (images) برای ایجاد پیوند اضافه شده است.  
درخواست شده توسط: انجمن ایرانی زبان و ادبیات عربی - دکتر ضیغمی

# عمومی

نسخه 2716 تاریخ 1394/9/12 : امکان دسترسی به کلیه فایل ها و پوشه های قالب های مدرن

امکان دسترسی به کلیه فایل ها و پوشه های قالب های مدرن از طریق بخش "تنظیمات قالب های مدرن" فراهم شد. لطفا بخش "معرفی فایل های مرتبط و روش توسعه و تغییر قالب" را بررسی کنید.

# عمومی

نسخه 2716 تاریخ 1394/9/11 : سازگاری بیشتر قالبهای مدرن و بخش مشاهده مقالات با تبلت و موبایل

برخی اشکالات جزیی به خصوص در بخش مشاهده مقالات قالب های مدرن برای استفاده در نمایشگرهای با عرض کم (تبلت و موبایل) برطرف شدند.

# عمومی

نسخه 2716 تاریخ 1394/9/11 : امکان مرتب سازی نوع مقالات در بخش تنظیم انواع مقالات اضافه شد

با توجه به احتمال تغییر انواع مقالات (نوع مطالعه) از سوی مدیر پایگاه، امکان مرتب سازی نوع مقالات در بخش تنظیم انواع مقالات اضافه شد

# عمومی

نسخه 2715 تاریخ 1394/9/9 : افزایش کیفیت تصاویر تغییر اندازه داده شده در بخش آلبوم تصاویر

با تغییر تابع تغییر ابعاد و کیفیت تصاویر، تصاویر تغییر اندازه داده شده در بخش آلبوم تصاویر افزایش داده شد. (البته برای استفاده مجدد از این تابع باید یکبار آلبوم ها را ویرایش کنید)
درخواست شده توسط: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران - لطفی

# مقاله

نسخه 2714 تاریخ 1394/9/7 : تغییر در بخش تایید هزینه های بررسی و پذیرش مقالات

قبل از این اگر کسی پرداختی را برای مقالات انجام می داد، وضعیت تمام مقالاتی که پرداخت برای آنها انجام می شد به وضعیت پرداخت شده تغییر می کرد (مثلا مقاله ای که در وضعیت داوری هم بود به وضعیت پرداخت شده تغییر پیدا می کرد).

با توجه به بروز مشکل در این حالت، تغییری در برنامه جدید داده شده است که وضعیت مقالات تنها وقتی تغییر داده شود که مقالات مذکور در حالت منتظر پرداخت هزینه بررسی یا پذیرش باشند.

همچنین تفکیک تعداد مقالات پرداخت شده و پرداخت نشده در صفحه ارایه صورتحساب به کاربران انجام شد.

درخواست شده توسط: نشریه مرمت و معماری ایران

# عمومی

نسخه 2713 تاریخ 1394/9/4 : تقویت ویرایشگر جدید برنامه با امکانات جدید + اضافه شدن راهنمای ابزارهای جدید ویرایشگر

ویرایشگر جدید برنامه با ابزار YW Codes و چند ابزار دیگر تقویت شد تا مدیران پایگاه بتوانند هر نوع مطلب، آلبوم، نظرسنجی، نظرات کاربران، فهرست کاربران و فهرست مقالات مورد نظر را به راحتی در میان مطالب مورد نظر خود (مثل مطالب صفحه اول پایگاه) اضافه کنند.

آشنایی با ابزارهای جدید ویرایشگر# عمومی

نسخه 2710 تاریخ 1394/9/2 : روش تنظیم مرورگرهای IE برای مشاهده محیط ویرایشگر جدید

سلام
تست های ما نشان می دهند ویرایشگرهای برنامه با تمام مرورگرهای چند سال اخیر (به خصوص FireFox) به خوبی کار می کنند. با IE نسخه 8 تا 11 هم تست شده است و مشکلی ندارد. اما برخی کاربران دکمه compatibility view که فقط برای وضعیت های خاص پیش بینی شده است را فعال کرده اند و به همین خاطر ویرایشگر جدید را نمی بینند.

برای استفاده از مزایای عالی ویرایشگر جدید می توانید این دکمه را با کمک فایل زیر غیر فعال کنید.​ (به صورت پیش فرض هم غیر فعال است)# عمومی

نسخه 2708 تاریخ 1394/9/2 : اضافه شدن امکانات جدید برای توسعه قالب های سفارشی

امکانات جدیدی برای توسعه قالب های سفارشی (از جمله امکان درج فهرست صفحات و فهرست منوهای نوار راهبری عمومی و نیز نمایش محتوای یک فایل یا صفحه وب در میان قالب) فراهم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر بخش تنظیمات قالب های مدرن را بررسی کنید.

# عمومی

نسخه 2708 تاریخ 1394/9/2 : رفع اشکال عدم نمایش ویرایشگر جدید برنامه در نسخه های قبلی IE

ویرایشگر جدید برنامه به صورت کامل با تمام مرورگرهای جدید سازگار است. اما برخی مشتریان که از IE 10 استفاده می کنند مشکلاتی در خصوص نمایش ویرایشگر داشته اند و مجبور به فعال کردن ویرایشگر قدیمی شده اند. برای رفع این اشکال کد جدیدی به برنامه اضافه شده است تا همه کاربران بتوانند از مزایای عالی ویرایشگر جدید استفاده کنند.# عمومی

نسخه 2704 تاریخ 1394/8/30 : اضافه شدن امکانات جدید به ویرایشگر جدید و فعال شدن آن در همه بخش ها

امکانات جدیدی مثل اسلایدشو، کدهای انتقال محتوا (نمایش خودکار مطالب در بخش های مختلف)، لینک های دکمه ای، کاراکترهای خاص و حروف عربی و متون و تصاویر چشمک زن به ویرایشگر جدید برنامه اضافه شد. برای آشنایی با امکانات جدید بخش راهنما را ببینید. در ضمن با توجه به رفع مشکلات و افزایش امکانات ویرایشگر جدید، این ابزار به صورت پیش فرض برای همه بخش ها فعال شد.

# مقاله

نسخه 2704 تاریخ 1394/8/30 : امکان محدود کردن تعداد کلمات چکیده مقالات فراهم شد

امکان محدود کردن تعداد کلمات چکیده مقالات در بخش تنظیمات مقالات فراهم شد. تنظیم پیش فرض تعداد کلمات مجاز روی 1000 کلمه تنظیم شده است و شما به عنوان مدیر پایگاه می توانید این محدودیت را از بخش تنظیمات مقالات تغییر دهید.
درخواست شده توسط: تعدادی از نشریات و همایش ها

# عمومی

نسخه 2704 تاریخ 1394/8/27 : امکان نمایش تصاویر و مطالب به صورت چشمک زن برای اطلاع رسانی موارد مهم

امکان نمایش تصاویر و مطالب به صورت چشمک زن برای اطلاع رسانی موارد مهم به ویرایشگر جدید برنامه اضافه شد. برای این کار متن (یا تصویر) مورد نظر را انتخاب کرده و سپس استایل مطلب را به صورت چشمک زن تغییر دهید.

درخواست شده توسط: گنگره بین المللی انتریک پاتوژن # مقاله

نسخه 2704 تاریخ 1394/8/27 : امکان تغییر جمعی مشخصات و وضعیت مقالات گزارش گیری شده

امکان تغییر جمعی مشخصات و وضعیت مقالات گزارش گیری شده در بخش فهرست و پرونده مقالات فراهم شد. به این ترتیب شما می توانید هر نوع گزارشی که لازم دارید تهیه کنید و سپس با کمک دکمه مربوطه مقالات را وارد بخش تغییرات جمعی کنید.

درخواست شده توسط: بیست و دومین کنفرانس اپتیک و فوتونیک ایران - فراهانی

# عمومی

نسخه 2702 تاریخ 1394/8/26 : تقویت امکانات توسعه قالب سفارشی در بخش تنظیمات قالب مدرن

امکانات جدیدی برای افرادی که قصد توسعه و تغییر قالب پایگاه خود را دارند اضافه شد. با تغییرات جدید امکان دریافت فایل های tpl قالب و نیز آپلود کردن اجزای قالب (تصاویر، اسکریپتها و فایل های tpl) در بخش تنظیمات قالب مدرن اضافه شده است تا دیگر برای تغییر قالب نیاز به ftp نداشته باشید.

# داوری

نسخه 2701 تاریخ 1394/8/26 : امکان مخفی کردن کادر پیشنهاد داور جدید برای سرگروه های داوری

با توجه به امکان بروز اشتباه از سوی برخی سرگروه های داوری (نوشتن مشخصات داوران به جای انتخاب داور از فهرست)، امکان مخفی کردن کادر درج مشخصات داور جدید در بخش  تنظیمات داوری اضافه شد. گزینه شیوه پیشنهاد داور توسط سرگروه داوری را در بخش مربوطه بررسی کنید.

درخواست شده توسط: هشتمین همایش کشوری یادگیری الکترونیکی در آموزش پزشکی - یارمحمدی

# عمومی

نسخه 2700 تاریخ 1394/8/25 : تغییرات قالب برنامه در بخش مدیریت

قالب بخش مدیریت برنامه اندکی تغییر یافت و css مربوطه بروز شد. با توجه به اضافه شدن امکانات جدید به تدریج کار تسهیل و زیباسازی بخش مدیریت انجام خواهد شد.

# عمومی

نسخه 2700 تاریخ 1394/8/25 : بروز شدن راهنمای استفاده از وب میل

راهنمای webmail بروز شد و تصاویر و اطلاعاتی مانند روش های تنظیم خودکار Outlook و سایر ابزارها و نیز روش انتقال ایمیل ها به جیمیل به آن اضافه شد.# عمومی

نسخه 2698 تاریخ 1394/8/20 : امکان نمایش فهرست و مشخصات اصلی کاربران به صورت خودکار در بخش انگلیسی

قبلا در برنامه امکان نمایش فهرست و مشخصات اصلی کاربران به صورت خودکار در بخش فارسی پیاده سازی شده بود. با توسعه این بخش امکان درج فهرست مذکور در بخش انگلیسی هم فراهم گردیده است و راهنمای لازم در بخش مربوطه اضاهه شده است. برای نمایش فهرست کاربران می توانید کدهای زیر را در میان مطالب درج کنید (به صورت کد HTML):

قارسی: <!--AWT __USERLIST__FA__CONFIRMED_USERS__FNAME__LNAME__ORGAN__DEGREE__REGTYPE__ AWT-->

انگلیسی: <!--AWT __USERLIST__EN__CONFIRMED_USERS__FNAME__LNAME__ORGAN__DEGREE__REGTYPE__ AWT-->

با تغییر واژه های استفاده شده در کد فوق می توانید فهرست را سفارشی کنید.# عمومی

نسخه 2698 تاریخ 1394/8/20 : امکان خرید کد DOI برای مقالات از بخش مدیریت نسخه های نشریه

با توجه به درخواست تعداد زیادی از مشتریان برای دریافت کد DOI به ویژه به منظور نمایه سازی مقالات، امکان خرید کد DOI برای مقالات از بخش مدیریت نسخه های نشریه فراهم شده است. در این بخش می توانید برای هر شما درخواست خرید دهید و مستقیما پرداخت کنید. در صورت نیاز به خرید برای تعداد مقالات زیاد می توانید از طریق ایمیل با ما مکاتبه کنید.# عمومی

نسخه 2697 تاریخ 1394/8/17 : افزودن امکان استفاده از تصویر در خروجی RSS مطالب

امکان استفاده از تصویر در خروجی های RSS برنامه فراهم شد. برای این منظور می توانید از کادر تصویر ضمیمه در هنگام افزودن یا ویرایش مطالب استفاده کنید.
درخواست شده توسط: شمعدانی - دشتی

# عمومی

نسخه 2694 تاریخ 1394/8/13 : تکمیل راهنمای محدودیت های ارسال پست الکترونیک و اعتبارسنجی ایمیل ها

راهنمای محدودیت های ارسال پست الکترونیک تکمیل شد و بخش اعتبارسنجی ایمیل های کاربران به آن اضافه شد. امیدواریم در مطالعه این راهنما همکاری کنید تا اعتبار سایت ها و سرورهای یکتاوب برای ارسال ایمیل ها به inbox دریافت کنندگان بیش از پیش حفظ شود.

درخواست شده توسط: دانشگاه علوم پزشکی ایلام - شریفی

# عمومی

نسخه 2693 تاریخ 1394/8/11 : تکمیل راهنمای تنظیمات پرداخت کاربران و فروش مقالات و نشریات

راهنمای تنظیمات پرداخت کاربران تکمیل تر شد و توضیحات دقیقی در خصوص فروش مقالات و نشریات به آن اضافه شد.


# همایش

نسخه 2693 تاریخ 1394/8/11 : امکان ارسال فایل مقاله کامل برای داوران فراهم شد.

برای تسهیل داوری دو مرحله ای در همایش ها، امکان ارسال فایل مقاله کامل برای داوران فراهم شد. به این ترتیب می توانید پس از دریافت چکیده ها و داوری آنها، به کاربران بگویید به صفحه شخصی خود مراجعه کرده و مقاله کامل را از طریق لینک مربوطه ارسال کنند. سپس تنظیمات داوری را تغییر دهید و این فایل را برای داوران ارسال کنید.

فعال کردن دریافت فایل کامل مقاله از طریق بخش تنظیمات فراگذاری فایل ها امکانپذیر است.

درخواست شده توسط: چهارمین کنفرانس بین المللی مهندسی قابلیت اطمینان - کریمی

# عمومی

نسخه 2691 تاریخ 1394/8/9 : اضافه شدن راهنمای ساخت و فعالسازی قالب اختصاصی برای پایگاه

قبلا روشی برای استفاده از قالب های اختصاصی فراهم شده بود. اما اشکال روش مذکور، عدم امکان تغییر همه صفحات پایگاه بود. به این ترتیب که تنها می شد برای صفحه اصلی و صفحات و مطالب پایگاه قالب اختصاصی تعریف کرد. اما با توسعه قالب های مدرن، امکان تغییر قالب همه صفحات پایگاه فراهم شده است. برای آشنایی با روش کار بخش تنظیمات قالب مدرن (بخش ساخت قالب اختصاصی برای پایگاه) را بررسی کنید.

# عمومی

نسخه 2690 تاریخ 1394/8/7 : امکان استفاده از سامانه مدیریت کارگاه های آموزشی به صورت مستقل فراهم شد

سامانه مدیریت کارگاه ها تا پیش از این به عنوان بخشی از سامانه مدیریت همایش ارایه شده بود. اما با توجه به نیاز روز افزودن انجمن های علمی، نشریات و سایر سازمان ها، امکان استفاده از سامانه مدیریت کارگاه ها برای تمام پایگاه و به صورت مستقل فراهم شد.

با توسعه اخیر در این بخش با همکاری و راهنمایی موثر آقای دکتر کبیری (HBI)، سامانه کارگاه های آموزشی امکان انجام تمام مراحل اطلاع رسانی، ثبت نام، پرداخت هزینه، تایید خودکار ثبت نام پس از پرداخت هزینه، تایید حضور در کارگاه و در نهایت صدور گواهی شرکت در کارگاه را فراهم می کند. برای استفاده از این ابزار در فهرست ابزارهای بخش مدیریت گزینه "سامانه کارگاه های آموزشی" را بررسی کنید.

# عمومی

نسخه 2688 تاریخ 1394/8/5 : رفع اشکالات دسترسی ویرایشگر جدید برنامه برای مدیران صفحات

امکان دسترسی مدیران صفحات به بخش فراگذاری و انتخاب فایل در ویرایشگر جدید برنامه فراهم شد. این اشکال قبلا در برخی بخش ها (مدیران زیربخش ها، مدیران صفحات و ...) برطرف شده بود. با تنظیمات جدید اشکال در همه بخش ها برطرف گردیده و تست هم انجام شد. در ضمن اشکالی که برای دسترسی مدیران صفحات برای مدیریت پوشه ها و فایل ها پیش آمده بود هم برطرف شد.


# عمومی

نسخه 2686 تاریخ 1394/8/4 : رفع اشکال ویرایشگر جدید برنامه

تنظیمی در ویرایشگر جدید برنامه انجام شد تا دیگر فاصله اضافه در متون ایجاد نکند. درج خودکار کد فاصله یا &nbsp; بین div ها برای ویرایش قالب های اختصاصی پایگاه ها مشکلاتی ایجاد کرده بود که با این تنظیم برطرف شد.


# عمومی

نسخه 2685 تاریخ 1394/8/3 : رفع اشکال ثبت نام کاربران

اشکال ایجاد شده در فرم ثبت نام مربوط به بروزرسانی صبح امروز (یکشنبه 3 آبان) که مانع ثبت نام اعضای جدید می شد اصلاح شد.


# نشریه

نسخه 2684 تاریخ 1394/8/3 : امکان تنظیم عدم نمایش شماره برای نسخه های نشریه

با توجه به شیوه انتشار برخی نشریات به صورت متوالی، شماره نشریه نباید نمایش داده شود. برای این کار کافی است هنگام افزودن نسخه جدید، شماره نسخه را خالی (صفر) بگذارید. به این ترتیب برنامه به صورت خودکار شماره را از بخش های مختف نسخه های نشریه و مقاله پنهان خواهد کرد.
درخواست شده توسط: مجله ایرانی آموزش در علوم پزشکی - احسانپور

# عمومی

نسخه 2683 تاریخ 1394/8/2 : تغییرات جامع در بخش صورتحساب کاربران و پرداخت هزینه ها

تغییرات وسیعی در بخش امور مالی کاربران، صدور صورتحساب و پرداخت هزینه ها انجام شد. روش کلی برنامه برای دریافت هزینه از کاربران به این شکل است که کل هزینه ها (ثبت نام، بررسی مقاله، کارگاه، اسکان، تغذیه و ...) در صورتحساب کاربران تجمیع می شود و کاربران کل مبلغ را یکجا پرداخت می کنند. اشکال این روش این بود که مشخص نمی شد که هزینه دقیقا برای چه موردی پرداخت شده است. مثلا اگر کاربر 100 هزار تومان بابت بررسی دو مقاله بدهی داشت و 50 هزار تومان پرداخت می کرد مشخص نبود پرداخت را برای کدام مقاله انجام داده است.

در روش جدید، جزییات پرداخت های انجام شده به صورت دقیق ثبت می شوند. یعنی دقیقا مشخص است که هر پرداختی بابت هزینه کدام اقلام انجام شده است. همچنین تایید های لازم برای مواردی مثل تغییر وضعیت مقاله به پرداخت شده، تغییر وضعیت کارگاه و بازدید به تایید شده و ... به صورت خودکار و پس از تایید پرداخت الکترونیک (یا در حالت پر کردن فرم پس از تایید پرداخت توسط مدیر پایگاه) انجام می شوند.

در ضمن برای سهولت کار و رفع مشکل پرداخت های مربوط به مقالات وضعیت ها و اقدامات جدیدی در بخش تنظیمات مقالات اضافه شد. مثلا اگر مقاله ای در مراحل اولیه رد شده است و دیگر نیازی به دریافت هزینه ندارد، می توانید آن را در وضعیت رد شده - بدون نیاز به پرداخت هزینه قرار دهید.


# عمومی

نسخه 2682 تاریخ 1394/7/28 : ارتقای بخش پرداخت الکترونیک و امکان استفاده از درگاه پرداخت 17 بانک کشور

بخش پرداخت الکترونیک ارتقا داده شده و امکان استفاده از درگاه پرداخت 17 بانک کشور به آن اضافه شد. راهنمای پرداخت الکترونیک نیز بروزرسانی شد. همچنین راهنمای متنی گام به گام تنظیمات پرداخت های کاربران در پایگاه شرکت قرار گرفت.

# عمومی

نسخه 2680 تاریخ 1394/7/28 : امکان تنظیم ترتیب نمایش انواع ثبت نام فراهم شد

امکان تنظیم ترتیب نمایش انواع ثبت نام در بخش تنظیمات ثبت نام فراهم شد.
درخواست شده توسط: مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات وانتشارات علمی وزارت بهداشت (HBI) - دکتر کبیری

# همایش

نسخه 2680 تاریخ 1394/7/27 : تغییرات جدید در بخش مدیریت کارگاه ها انجام شد

در بخش نمایش فهرست کارگاه ها تغییراتی برای اطلاع رسانی بهتر در مورد قابل انتخاب بودن یا نبودن کارگاه انجام شد. همچنین بهینه سازی های دیگری در این بخش صورت گرفت. مثلا بعد از تایید ثبت نام در کارگاه دیگر امکان حذف آن برای کاربر وجود نخواهد داشت. لطفا اگر از بخش مدیریت کارگاه استفاده می کنید این تغییرات را بررسی کنید.

درخواست شده توسط: مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات وانتشارات علمی وزارت بهداشت (HBI) - دکتر کبیری

# عمومی

نسخه 2678 تاریخ 1394/7/23 : تنظیم پذیری بیشتر و رفع اشکالات ویرایشگر جدید برنامه

برخی اشکالات گزارش شده برای ویرایشگر جدید مثل حذف خودکار برخی کدها، درج کاراکترهای خاص در متن نهایی و عدم دسترسی مدیران زیربخش ها برای آپلود و انتخاب فایل برطرف گردید. همچنین امکان تنظیم نوع ویرایشگر از طریق بخش تنظیمات صفحات و مطالب فراهم شد تا مدیران زیربخش های پایگاه بتوانند نوع ویرایشگر خود را انتخاب کنند.


# عمومی

نسخه 2676 تاریخ 1394/7/22 : آغاز جشنواره فصل پژوهش و تخفیف فوق العاده سامانه های شرکت

با توجه به این موضوع که بسیاری از دانشگاه ها سامانه های پژوهشی خود را در هفته پژوهش در معرض نمایش قرار می دهند، شرکت یکتاوب در راستای تحقق اهداف عالی دانشگاه ها و مراکز علمی، سامانه های خود را تا انتهای آذرماه با 50 درصد تخفیف (15 میلیون ریال به جای 30 میلیون ریال برای خرید یک سامانه) به فروش می رساند. جزییات و شرایط استفاده از این تخفیف را می توانید در پایگاه وب شرکت بررسی کنید.


# عمومی

نسخه 2676 تاریخ 1394/7/22 : امکان استفاده از قالب مدرن شماره یک برای تمام سایت ها فراهم شد

قالب مدرن شماره یک با استفاده از فناوری های روز طراحی شده است و مدیران پایگاه ها می توانند با ورود به بخش تنظیمات این قالب را تنظیم کنند. هر چند این قالب ویژه نشریات طراحی شده است اما برای سایت های دیگر هم می توانید از این قالب استفاده کنید. به زودی قالب های اختصاصی برای سایت های همایش و نشریه هم ارایه خواهد شد. برای مشاهده راهنمای استفاده و بخش تنظیمات این قالب اینجا را کلیک کنید.

همزمان با نهایی شدن قالب های جدید برنامه، ویرایشگر برنامه نیز بروز شد و در تمام پایگاه ها فعال شد. البته امکان استفاده از ویرایشگر قبلی با انجام تنظیمات در بخش "تنظیمات پیشرفته" همچنان وجود دارد.


# مقاله

نسخه 2675 تاریخ 1394/7/19 : امکان اضافه کردن کادرهای سفارشی به فرم ارسال مقاله اضافه شد

امکان اضافه کردن کادرهای سفارشی به فرم ارسال مقاله اضافه شد. برای استفاده از این امکان می توانید به بخش تنظیمات مقالات مراجعه کنید.


# عمومی

نسخه 2674 تاریخ 1394/7/15 : فعال شدن سامانه پرداخت الکترونیک ویژه شرکت سامان کیش (بانک های سامان، شهر، رفاه و ...)

سامانه پرداخت الکترونیک ویژه شرکت سامان کیش به بخش تنظیمات پرداخت اینترنتی اضافه شد. 17 بانک ایرانی (مثل سامان، رفاه و شهر) از این سیستم پرداخت استفاده می کنند و اگر در هر کدام از این بانک ها حساب داشته باشید می توانید از این سیستم پرداخت استفاده کنید.
درخواست شده توسط: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران - آقای رضاییان

# همایش

نسخه 2667 تاریخ 1394/6/30 : امکان تهیه کارت برای کاربران تایید شده فراهم شد

در بخش گزارش گیری امکان تهیه کارت برای کاربران تایید شده به صورت تفکیک شده فراهم شد
درخواست شده توسط: هشتمین کنفرانس ترکیبیات جبری و نظریه گراف - سجاد رباطی

# همایش

نسخه 2664 تاریخ 1394/6/7 : تغییرات در بخش ثبت نام کارگاه ها و صورتحساب مربوطه

تغییراتی برای ساده سازی صفحات صورتحساب و نیز امکان نمایش مستقیم صورتحساب کاربران بعد از انتخاب کارگاه ها به بخش مدیریت کارگاه ها اضافه شده است. امکان غیر فعال کردن یک کارگاه خاص برای عدم نمایش در فهرست کارگاه ها هم اضافه شده است.
یک امکان دیگر نمایش کارگاه های انتخاب شده به همراه وضعیت تایید و نیز گواهینامه در بخش صفحه شخصی افراد است. تا اگر حتی کارگاهی را غیر فعال کنید و در فهرست کارگاه های قابل ثبت نام مشاهده نباشد، کاربر بتواند وضعیت ثبت نام خود را ببیند و گواهینامه مربوطه را دریافت کند.
همچنین امکانی اضافه شده است که امکان ثبت نام در کارگاه ها و سایر برنامه های جانبی بعد از تاریخ شروع و آخرین مهلت ثبت نام، به صورت خودکار غیر فعال گردد. بنابراین اگر تاریخ های کارگاه، بازدید، سمینار یا برنامه های عمومی را صحیح وارد نکرده باشید احتمال اختلال در ثبت نام کاربران وجود خواهد داشت .
درخواست شده توسط: مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات وانتشارات علمی وزارت بهداشت (HBI) - دکتر کبیری

# همایش

نسخه 2662 تاریخ 1394/6/5 : امکان محدود کردن تعداد بازدید های قابل انتخاب توسط هر کاربر

امکان محدود کردن تعداد بازدید های قابل انتخاب توسط هر کاربر به بخش مدیریت بازدید ها اضافه شد
درخواست شده توسط: بیستمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان - اکبری پور

# مقاله

نسخه 2660 تاریخ 1394/6/1 : امکان درج فهرست مقالات پذیرفته شده در گواهی های کاربران

با اضافه شدن متغیرهای جدید، امکان درج عنوان مقالات به صورت فارسی و انگلیسی در بخش گواهینامه های کاربری ایجاد شد. برای استفاده از این امکانات می توانید متغیرهای زیر را در متن گواهینامه ها اضافه کنید:

<p><strong>فهرست مقالات پذیرفته شده: </strong> <span dir="rtl" >__ACCEPTED_ARTICLES_LIST_FA__ </span></p>
<p><strong>Accepted Articles list: </strong> <span dir="rtl" >__ACCEPTED_ARTICLES_LIST_EN__ </span></p>

درخواست شده توسط: دومین کنگره بین المللی و نهمین کنگره سراسری انگل شناسی - احمدی

# همایش

نسخه 2658 تاریخ 1394/5/31 : اضافه شدن امکانات جدید گزارش گیری به بخش مدیریت اقامتگاه ها

امکانات جدید گزارش گیری و دریافت اطلاعات ثبت نام شدنگان به صورت اکسل به بخش مدیریت اقامتگاه ها اضافه شد. همچنین اشکال تایید ثبت نام کاربران در این بخش که در بروزرسانی قبلی ایجاد شده بود برطرف گردید.
درخواست شده توسط: دهمین کنگره دانشجویان دامپزشکی ایران - بلوکی

# عمومی

نسخه 2657 تاریخ 1394/5/30 : امکان ویرایش نظرات کاربران درباره مطالب

امکان ویرایش نظرات کاربران درباره مطالب فراهم شد. به این ترتیب مدیر پایگاه می تواند نظرات را برای انتشار اصلاح کرده، به آنها پاسخ دهد و سپس آنها را منتشر کند.
درخواست شده توسط: انجمن ایرانی زبان و ادبیات عربی - ضیغمی

# نشریه

نسخه 2656 تاریخ 1394/5/28 : اصلاح نمایش نسخه های نشریه در بخش مقالات منتشر شده

نمایش نسخه های نشریه در بخش مدیریت مقالات منتشر شده متناسب با زبان تنظیم شده برای تاریخ (در بخش تنظیمات تاریخ) اصلاح شد تا مشکلی که گاهی برای نمایش برخی نسخه ها وجود داشت برطرف شود.
درخواست شده توسط: نشریه پزشکی جمهوری اسلامی ایران - عظیمی

# عمومی

نسخه 2655 تاریخ 1394/5/24 : امکان تنظیم فعال بودن کادر کد ملی در فرم ثبت نام فقط برای بخش فارسی

امکان تنظیم فعال بودن کادر کد ملی در فرم ثبت نام فقط برای بخش فارسی فراهم شد. برای انجام تنظیم مناسب، بخش تنظیمات ثبت نام را بررسی کنید.
درخواست شده توسط: کنگره بین المللی سرطان پستان - انوری

# عمومی

نسخه 2654 تاریخ 1394/5/23 : امکان دریافت و نمایش نظرات کاربران برای پایگاه های دارای قالب سفارشی

امکان دریافت و نمایش نظرات کاربران برای پایگاه های دارای قالب سفارشی فراهم شد. تگها و راهنمای لازم برای استفاده از این امکان در راهنمای قالب های برنامه اضافه شده است. همچنین امکان مشاهده همه نظرات کاربران در یک صفحه فراهم گردیده است.
درخواست شده توسط: انجمن ایرانی زبان و ادبیات عربی - ضیغمی

# مقاله

نسخه 2653 تاریخ 1394/5/19 : رفع اشکال ارسال پیامک تغییر وضعیت مقالات

به دلیل یک اشکال در برنامه، ارسال پیامک تغییر وضعیت مقاله از صفحه پرونده مقاله انجام نمی شد که برطرف گردید.
درخواست شده توسط: هشتمین کنفرانس ترکیبیات جبری و نظریه گراف - رباطی

# عمومی

نسخه 2652 تاریخ 1394/5/19 : امکان ارسال گزارش خرید از بخش گروه های پرداخت به ایمیل های مورد نظر

امکان ارسال گزارش خرید از بخش گروه های پرداخت به ایمیل های مورد نظر فراهم شد. برای استفاده از این امکان می توانید گروه پرداخت مورد نظر را ویرایش کرده و ایمیل های افراد را به آن اضافه کنید تا گزارش هر خرید کاربر به آن ها ارسال شود.
درخواست شده توسط: مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات وانتشارات علمی وزارت بهداشت (HBI) - دکتر کبیری

# همایش

نسخه 2651 تاریخ 1394/5/18 : ارتقای سامانه برگزاری کارگاه جانبی برای همایش ها

امکاناتی مانند برخی فیلدهای جدید، امکان تایید ثبت نام و تایید شرکت افراد در کارگاه و نیز امکان صدور گواهی در بخش مدیریت کارگاه ها اضافه شد. همچنین امکان گزارش گیری این بخش بهینه سازی شد.
درخواست شده توسط: مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات وانتشارات علمی وزارت بهداشت (HBI) - دکتر کبیری

# عمومی

نسخه 2650 تاریخ 1394/5/18 : امکاناتی برای تنظیم کادر دریافت کد در بخش تعریف گروه های پرداخت اضافه شد

امکاناتی برای تنظیم کادر دریافت کد در بخش تعریف گروه های پرداخت اضافه شد. مدیر پایگاه می تواند این کادر را فعال و اجباری کرده و عنوان مناسب را هم برای نمایش به کاربر اضافه کند.
درخواست شده توسط: مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات وانتشارات علمی وزارت بهداشت (HBI) - دکتر کبیری

# همایش

نسخه 2648 تاریخ 1394/5/15 : امکان تعیین ترتیب برای اقامتگاه ها فراهم شد

امکان تعیین ترتیب برای اقامتگاه ها فراهم شد. به این ترتیب می توانید اقامتگاه ها را به ترتیب دلخواه به کاربران نمایش دهید.
درخواست شده توسط: دهمین کنگره دانشجویان دامپزشکی ایران - بلوکی

# عمومی

نسخه 2647 تاریخ 1394/5/13 : امکان استفاده از درگاه پرداخت بانک ملی فراهم شد

با توجه به الزام بعضی موسسات برای استفاده از بانک های دولتی، امکان استفاده از بانک ملی برای راه اندازی درگاه پرداخت به برنامه اضافه شد تا به این ترتیب امکان استفاده از سه بانک ملت، تجارت و ملی فراهم باشد. البته اگر الزامی به استفاده از بانک خاصی ندارید، پیشنهاد می کنیم از بانک ملت استفاده کنید. همچنین راهنمای پرداخت اینترنتی برای آموزش روش راه اندازی درگاه پرداخت هر سه بانک بروز شد.
درخواست شده توسط: دانشگاه هنر اصفهان

# همایش

نسخه 2643 تاریخ 1394/5/10 : امکان ثبت نام همزمان در بیش از یک اقامتگاه فراهم شد

امکان ثبت نام همزمان در بیش از یک اقامتگاه فراهم شد تا بتوانید برای کاربران اقامتگاه را برای روز های مختلف تعریف کنید. مثلا: خوابگاه دانشجویی، روز اول، خوابگاه دانشجویی، روز دوم ... . برای این کار باید تنظیم مربوطه را در بخش مدیریت اقامتگاه ها انجام دهید.
درخواست شده توسط: دهمین کنگره دانشجویان دامپزشکی ایران - بلوکی

# عمومی

نسخه 2642 تاریخ 1394/5/6 : اصلاح نمایش RSS سایت های دیگر در صفحات و بلوک ها

نمایش RSS سایت های دیگر در صفحات و بلوک ها که به دلیل ارتقای امنیتی غیر فعال شده بود مجددا فعال شد. برای استفاده از این امکان به بخش تنظیمات RSS مراجعه کنید.
درخواست شده توسط: دانشگاه علوم پزشکی زنجان - مهندس خلیلی

# همایش

نسخه 2641 تاریخ 1394/5/2 : امکان دریافت فایل XML مقالات پذیرفته شده برای ISC فراهم شد

بر اساس مکاتبه پایگاه استنادی علوم جهان اسلام یا ISC با شرکت یکتاوب، امکان دریافت فایل XML مقالات پذیرفته شده برای ارسال به ISC فراهم شد. برای استفاده از این امکان از بخش ویژه این کار در منوی مدیریت کنفرانس استفاده کنید. قرار است از این به بعد تمام همایش های کشور ملزم به ارایه خروجی های مقالات پذیرفته شده به ISC شوند. یکتاوب نیز انجام این کار را تا حد امکان خودکار کرده و امکان دریافت خروجی بر اساس داده های وارد شده توسط کاربران مقالات را فراهم کرده است. البته مرحله نهایی بررسی مقالات و ارسال فایلها باید توسط مدیران پایگاه ها انجام گردد.
درخواست شده توسط: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) - مهندس زارع

# نشریه

نسخه 2640 تاریخ 1394/5/1 : امکان تنظیم نمایش ترتیب مقالات

امکان نمایش شیوه مرتب سازی مقالات در صفحات نشریه فراهم شد. همچنین امکان غیر فعال کردن نمایش شماره صفحه نیز در سایت قرار گرفت. برای تنظیم این موارد می توانید به بخش تنظیمات ویژه نشریه مراجعه کنید.
درخواست شده توسط: مجله پزشکی جمهوری اسلامی ایران - عظیمی

# عمومی

نسخه 2637 تاریخ 1394/4/22 : اجباری شدن دریافت enamad برای فعال بودن درگاه پرداخت بانکی

در صورتی که از سامانه پرداخت اینترنتی برنامه استفاده می کنید حتما باید به سایت enamad.ir مراجعه کرده و با پر کردن فرم های مربوطه و ارسال مدارک لازم مجوز لازم را دریافت کنید. اخیرا سیستم پرداخت چند پایگاه به دلیل عدم دریافت enamad از طرف بانک ملت غیر فعال شده است.فهرست تغییرات قبلی در پایگاه شرکت پشتیبان

فهرست تغییرات قبلی بایگانی شده

 

 

Email : yektaweb (AT) gmail.com

 

Academic Web Tools - Yektaweb Collection - مجموعه مدیریت یکپارچه پایگاه‌های اینترنتی